Одним з поширених запитань у жінок, які хочуть взяти участь в програмі донорства яйцеклітин «Чому не можна бути донором під час годування грудьми?»
А відповідь на це питання досить проста. Під час грудного вигодовування в головному мозку у великій кількості виробляється гормон пролактин, який відповідає за кількість молока. Відповідно чим більше мама годує малюка, тим більше у неї цього гормону. При високому рівні пролактин пригнічує циклічне вироблення гормонів в яєчнику, тобто не відбувається повноцінного росту фолікула, і яйцеклітина всередині не дозріває, менструальний цикл не відновлюється. Природньо, що немає овуляції у жінки, а без цього і вагітність не можлива. Виходячи з цього, чим менше ви годуєте дитину грудьми, тим менше у вас виробляється пролактин.
Але навіть якщо мама, яка годує підходить за всіма показниками для донації їй все одно відмовлять. Оскільки під час цієї програми будуть проводити гормональну стимуляцію препаратами, для дозрівання яйцеклітин. Це може бути шкідливо для її малюка, якого вона годує грудьми, та бути серйозним стресом для її організму, який ще не встиг відновитися після пологів.
Ось чому припинення грудного вигодовування, є один з головних критеріїв для вступу в програму донорства яйцеклітин. Це не просто примха клініки, лікарів, а в першу чергу турбота про Вас і про ваше здоров’я.