Донорство яйцеклітин та Сурогатне материнство в Україні
Подаруй щастя материнства
Click here to fill out out form Замовити зворотний дзвінок
Click here to fill out out form

Сурогатне материнство

до 750 000 грн.

Сурогатне материнство

Донорство яйцеклітин компенсація

до 40 000 грн.

Донорство яйцеклітин компенсація

Донорство яйцеклітин. Чи законно це?

Будь-яка жінка вступаючи в програму з донорства яйцеклітин задається питанням: «Чи законно все це?». Знайти відповідь на це питання можна в цій статті.

На сьогоднішній день донорство яйцеклітин в нашій країні дозволено на законних підставах, і це стає великим плюсом у вирішенні проблем безпліддя, на відміну від деяких країн де донация заборонена з релігійних або етичних міркувань. Перш за все, проведення процедури донорства яйцеклітин врегульовано статтею 123 Сімейного кодексу України і статті 48 Основ законодавства України про охорону здоров’я. В Інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій, затвердженої наказом МОЗ №787 від 09.09.2013 року більше розкриваються юридичні сторони проведення процедури донорства яйцеклітин, ніж у вищезгаданих законах. У ній міститься перелік осіб, які мають можливість запропонувати свою участь у такій процедурі (донорів). Це можуть бути знайомі особи жіночої статі, родички; анонімні добровільні донори; пацієнтки програм ДРТ, у яких є письмово оформлена, добровільна згода, що надають реципієнту частину своєї яйцеклітини ..

Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій» №787 від 09.09.2013 року. Частина V. Донація гамет і ембріонів.

5.1. Донація гамет і ембріонів – процедура в якій донори за письмово оформленою добровільною згодою надають свої статеві клітини-гамети (сперму, ооцити) або ембріони для використання іншими особами при лікуванні безпліддя.
Застосування донації ембріонів здійснюється за медичними показаннями за умови наявності письмового інформаційного добровільної згоди пацієнта, забезпечення анонімності донора та збереження лікарської таємниці.

5.2. Донорство гамет і ембріонів здійснюється за наявності відповідної документації.

5.24. Використання донорських гамет та ембріонів здійснюється за заявою пацієнта/пацієнтів щодо застосування допоміжних репродуктивних технологій з гаметами/ ембріонами донорів за формою, заявою пацієнтки/пацієнтів про використання донорських ооцитів, інформованої добровільної згоди на донорство ембріонів.

5.4. Донорами яйцеклітин можуть бути:

  • особи жіночої статі;
  • близькі родичі;
  • анонімні добровільні донори;
  • пацієнтки програм ДРТ, які за письмово оформленою добровільною згодою надають реципієнту частину своїх ооцитів.

5.5. Вимоги до донорів ооцитів:

  • жінка у віці від 18 до 29 років; наявність здорової дитини; відсутність негативних фенотипічних проявів; задовільний соматичне здоров’я;
  • відсутність протипоказань для участі в програмі донації ооцитів; відсутність спадкових захворювань; відсутність шкідливих звичок: наркоманія, алкоголізм, токсикоманія.

5.6. Показання для проведення ЕКЗ з використанням донорських ооцитів:

    відсутність ооцитів, придбана або вроджена, обумовлена природною менопаузою; ризик передачі спадкових захворювань; невдалі повторні спроби ЕКЗ при низьку якість ембріонів і незадовільному реагуванні яєчників на контрольовану стимуляцію, і неодноразовому отриманні ооцитів і ембріонів низької якості.