Серед репродуктивних технологій, що використовуються для вирішення нині гостро стоїть проблеми безпліддя багатьох сімейних пар, виділяють штучне запліднення яйцеклітини. При відповідних медичних показаннях і фізіологічних можливостях жінки, для цієї процедури використовують власні її ооцити, проте якщо з яких-небудь причин власних яйцеклітин недостатньо або існує певний ризик передачі генетичних захворювань, то вдаються до послуг донорів.
Жінок, які збираються зважитися на донорство яйцеклітин, наслідки і подробиці про медичної складової програми цікавлять в першу чергу. І це зрозуміло, адже, все-таки, процедура має на увазі втручання в організм, що включає прийом гормональних препаратів і пункцію. Перед початком програми потенційні донори проходять повне медичне обстеження, що включає аналізи на відсутність інфекційних захворювань, обстеження органів малого таза, а також інші обстеження відповідно до чинного законодавства. Тільки при повній відповідності всім медичним вимогам жінка може стати донором.
Потім відбувається процес синхронізації менструальних циклів донора і реципієнта. Це робиться за допомогою гормональних препаратів, що вводяться шляхом ін’єкцій. Визначення термінів і методів проведення даної процедури, так само, як і вид гормональних контрацептивів, визначається лікарем – репродуктологом, обраним реципієнтки ооцитів. Зазвичай, період синхронізації проходить приблизно за два тижні, а по його закінченні донору в умовах денного стаціонару робиться пункція яйцеклітин під загальним наркозом. Донорство яйцеклітини, якщо це не допомога рідного або близькій людині, передбачає отримання певної плати за послуги, коректно іменованої – компенсація. Дізнавшись про непоганий сумі багато молоді дівчата, жінки хочуть стати донором, але навіть при доброму здоров’ї і все необхідних показниках не всі на це вирішуються. Однією з вагомих причин для такої нерішучості стає боязнь можливих негативних наслідків даної процедури у більшості випадків знаходиться придумана власними страхами і домислами. Тому донорство яйцеклітин, хоча і складається фактично в передачі чогось свого іншій людині, що не обумовлює саме по собі безповоротну втрату чого-небудь. Можна також сказати, що це спосіб, що дозволяє скористатися деякими яйцеклітинами, які жінка все одно не змогла б використовувати.
Лікарі нашої країни з колосальним досвідом роботи, та й не тільки нашої країни, вважають що донорство яйцеклітин – річ цілком безпечна для здоров’я, тільки в разі якщо цим займаються фахівці з великим досвідом в цій сфері, які можуть надати кваліфікований підхід. В такому випадку у донорів не спостерігалося довгострокових побічних ефектів.
Те, про що зазвичай найбільше турбує те майбутній донор яйцеклітин – наслідки після прийому гормонів. Теоретично, можливим ускладненням може стати гіперстимуляція яєчників. При цьому явищі спостерігається значне підвищення кількості яйцеклітин і збільшення їх розмірів, що викликає хворобливі відчуття в малому тазу. Головна причина виникнення гіперстимуляції – призначення неправильних гормональних препаратів лікарем. У разі роботи з нашим центром ймовірність такого результату зводиться до нуля, оскільки ми довіряємо своїх клієнтів тільки кращим репродуктологам. Крім того, протягом циклу стимуляції доктор кілька разів робить моніторингові УЗД, які дозволяють простежити за тим, що процес дозрівання яйцеклітини йде за планом.
Ще одним і найголовнішим страхом, що супроводжують майбутнього донора, є боязнь негативного відображення того, що відбувається на репродуктивну функцію організму, а так само настання ранньої менопаузи. Однак обидві ці тривоги не обгрунтовані, оскільки організм жінки, що має спочатку близько трьох тисяч яйцеклітин, витратить за дітородні роки лише менше п’ятисот з них. Решта ж “невикористані” яйцеклітини просто розсмоктуються, таким чином можна стверджувати, що донорство жодним чином не здатне зменшити кількість яйцеклітин до такої міри, щоб настала передчасна менопауза. Так що ж виходить: раз незатребуваного природою матеріалу так багато, то можна здавати яйцеклітини хоч кожен день? У теорії, здійснювати збір яйцеклітин можна кожен менструальний цикл. Але яєчники теж вимагають відпочинку і тому краще давати їм перерву, по крайней мере, в два місяці, для їх нормального функціонування. Але це все теорія, а якщо вірити представникам Американського Товариства репродуктивної медицини, то донором яйцеклітини жінка може стати всього лише до шести разів.
Ставши донором яйцеклітини ви даєте шанс тим жінкам, сім’ям які не можуть самостійно зачати дітей і скористатися тим унікальним даром, який дала їй природа – народити дитину.