Історія донора яйцеклітини
Свою історію розповіла двадцятип’ятилітня дівчина, донор яйцеклітини, яка сама вже народила дитину. Вона була в програмі два рази.
Про донорство яйцеклітини я чула вже давно, не пам’ятаю точно, як на це вийшла, але перший раз зіткнулася з цією темою, напевно, в Інтернеті. Тоді я була саме вагітна. У той час тема не була для мене актуальною. Тільки через пару років я пішла на першу консультацію, щоб про це більше дізнатися. До самого моменту рішення я була не дуже налаштована на донорство яйцеклітини. Але після першого разу перестаєш думати тільки про те, що це твоя яйцеклітина. Швидше, думаєш про те, що комусь від цього стане добре.
Страхи
Оскільки я мала справу з медичним втручанням, чужим мені раніше, то спочатку було багато питань до лікаря, і голову мучили сумніви-страхи. Найважливішим був, звичайно, питання, чи вплине на моє здоров’я застосування гормонів. Лікар сказав, що ні. Щоб бути повністю впевненою, я вивчила цю тему і залишила собі достатньо часу на роздуми. Також я виявила, що і загальний наркоз може викликати ускладнення, а ще, окремою темою була «гра» з гормонами – не знаєш адже, що цьому сприяє, і які наслідки чекають в майбутньому. Тому рішення далося важко. Але мене втішило те, що наукові дослідження підтвердили, що при прийомі ліків цього типу в майбутньому не загрожували рак або гормональні розлади.
Розпочався перший процес
Коли я все для себе гарненько продумала і прийняла рішення, я призначила новий час для здачі аналізів. Донори проходять грунтовне обстеження. Після здачі аналізів я заповнила всі необхідні документи.
Мої аналізи були в порядку. У клініці підтвердили, що я підходжу як донор. Я залишилася вірна своєму рішенню, оголосила, що бажаю спробувати донорство яйцеклітини, і мене внесли в список донорів.
Під час першого візиту мені зробили ультразвукове обстеження (аналізи були зроблені безпосередньо перед моїм першим процесом, тому повторно їх не потрібно було проходити), ми заповнили план всього періоду донації, і мені призначили кількість лікарських препаратів відповідно до моїм циклом. Перші препарати мені видали з собою – протизаплідні таблетки (ОК), які я використовувала в перебігу циклу, щоб пристосувати свій цикл під цикл реципієнта. Реципієнт – це жінка, для якої я жертвую свою яйцеклітину. В новинку були уколи, які спочатку здавалися дуже страшними. На початку, перші уколи робила медсестра. Потім вона показала мені, як потрібно робити уколи, щоб я змогла сама виконувати цю процедуру. Так що потім я почала сама колоти себе вранці. Спочатку робити уколи було дуже страшно, я ж ніколи з цим не стикалася! У перший раз пішло дуже багато часу, тому що я боялася. Але я швидко звикла до цього і тепер роблю уколи без будь-яких проблем. Надалі було ще 3 візиту, кожен раз лікар оглядала мене ультразвуком, питала, чи все у мене в порядку, і при необхідності давала ще ліків.
Ухвалення ліків не відбивається на моєму самопочутті. Щодо побічних дій я завжди задавала питання і читала анотації до ліків. Але у мене не було ніяких побічних ефектів.
І ось той найважливіший день, коли яйцеклітину виймають з яєчників
Близько 9-10 ранку приходжу натщесерце в клініку. Заповнюю документи, в яких підтверджую, що ні у мене, ні у інших членів сім’ї немає певних захворювань, і відразу після цього відбувається процедура під венозним наркозом. (До 20 хвилин)
Зазвичай я прокидаюся довго, відпочиваю і сплю, в такі моменти мені не хочеться поспішати. Витяг яйцеклітини з яєчників відбувається під наркозом, щоб запобігти негативні емоції донора в зв’язку з можливою болем (хоча, за словами лікаря, частина донорів яйцеклітини не бажають наркозу під час вилучення яйцеклітини). Процедура триває 5-10 хвилин. Для мене було дуже важливо зауваження доктора про те, що витяг яйцеклітини не завдає шкоди і не травмує матку, і в разі, якщо я сама захочу народжувати, в моєму організмі все залишилося як і раніше.
Час після донації (після забору яйцеклітин)
У перший день нічого не відчувається, все, як завжди. Потім злегка здувається живіт. 5-7 днів йде на відновлення, живіт болить, і відчуваєш легке неприємне відчуття, яке, втім, скоро проходить. У цей час заборонені важка фізична діяльність і статеве життя. Потім все нормалізується. За бажанням, донором яйцеклітини можна бути кілька разів, з обов’язковим проміжком в 2-3 місяці.
Хочу допомогти
Я не знаю, який результат мого донорства яйцеклітини, чи народилася дитина, або хоча б завагітніла якась жінка. Але я знаю, що, якщо ясно, що у донора погані клітини, або він не дотримується плану лікування, не виконує інструкцій, то більше йому не буде дозволено бути донором яйцеклітини. Я внесла свій вклад і підходжу як донор яйцеклітини. Отже, я здорова, сильна, молода жінка. Адже не можна ж спрогнозувати, у який саме жінки хороші яйцеклітини.